Nightmares 5

28. june 2013 at 8:58 | Jamie Williams |  Nightmares
Není ta úvodka prostě dokonale ňuňatá? :'3 Mně osobně se hrozně líbí, koťátka!

"Bojím se o Zaynnieho... Poslední dny je nějaký zvláštní," šeptá Jack, aby ho děti hrající si jen pár metrů od nich neslyšeli, přičemž si hlavu s povzdechem opírá o Niallovo rameno.
"Neboj. Jen je asi unavený z toho věčného skrývání a studování. Však.... Koho by bavilo, kdyby musel celé dny jenom opakovat a učit se bojovat? Je mu pět let, ale s mečem mu to jde snad lépe než tobě," posmívá se láskyplně zrzek a snaží se svého kamaráda vytrhnout z letargie. Tomu se rozhořčeně třepou křidélka; Niallovi se to povedlo.
"Nikdy mi bojová umění nešla. Zkoušky jsem složil jenom díky Finnymu, který je dělal za mě. Naštěstí byla protkyně napůl slepá, nevšimla si, že já jsem měl fialové triko, on modré, že já mám zlato-hnědá křídla, on zeleno-bílá." Jack se při vzpomínce na ten den pousmívá, patří k jeho nejoblíbenějším.

"To nejyjde!" strachoval se šestnáctiletý chlapec a bojácně se krčil k zemi, zatímco si nervózně okusoval nehty. V hlavě se mu honily katastrofické scénáře; Finna vyhodí od zkoušky, budou muset opakovat celý ročník, jejich rodina bude zavržena, vyhostí je z vesnice a nakonec umřou někde v osamění, bez přátel.
"Máš za dva z boje, nemohl jsem to udělat na jedničku, že, bylo by to divné," přerušil náhle tok jeho pochmurných myšlenek Finn, který s lehkým úsměvem sebevědomě vyšel ze dveří a ještě stihl svým blýsknutím zubů skoro zabít dvě elfky, které šly kolem.
"Panebože, bráška," pousmál se Jack a nadšeně mu skočil do náruče; nečekal, že to bude tak jednoduché.
"Děkuju ti moc!" Ta slůvka vděčnosti mu opakoval neustále a pořád dokola, až z něj Finna bolela hlava,, ale on to chápal. Taky nevěřil, že by to prošlo tak jednodušše, ale ono prošlo.
Zbytek dne se jenom flákali, spokojeně zavěšeni jeden do druhého, neustále se něčemu smáli a radovali se ze všech drobnůstek. Nenechali si ničím zkazit náladu, byli jen spolu a to jim ke štěstí stačilo. [Dvojčata, ještě ke všemu v kouzelném světe, k sobě prostě mají blíže; pozn. Autorky]

"Myslíš, že ho zvládneme ochránit?" ptá se s povzdychem Jack, když se vrací zpět do reality. Niall si ho se zvláštním výrazem ve tváři prohlíží, protože si není jistý, co by měl odpovědět.

"Za nedlouho budou muset jít do školy... Oba. A tam se nám budou hlídat mnohem, mnohem složitěji," usuzuje nakonec se smutným oddechnutím. Druhý muž si ho zkoumavě prohlíží, ale poté si uvědomuje, že má pravdu. Klepe hlavou, aby se zbavil špatných myšlenek, ale nedaří se mu to; místo toho se všude kolem rozlétávají oblaka jeho zlatavě hnědého prášku. Niall otráveně máchá rukou a pokouší se ten prach zahnat, ale ten jakoby to vycítil a útočí na něj ještě naléhavěji. Jack se tiše chichotá a pozoruje spokojeně si hrající Taylor se Zaynem. Vyroste vůbec někdy? A bude mít naději na šťastný život, když po něm jde obávaný Lager?
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement