Nightmares 2

11. june 2013 at 6:59 | Jamie Williams |  Nightmares
Omlouvám se, že nepřibyl v neděli, asle.... Prostě se mi nechtělo psát *nespokojeně špulí rty*

"Proboha, Jackie, uklidni se!" protáčí oči Niall, zatímco pokládá Jackovi ruku na rameno a pevně ho stiskává.
"Když... zaynnie... A Finnie.... Lager," shrnuje mladší dvojče veškeré své trápení a bojácně se Niallovi věší kolem krku. Zrzek se pousmívá, něžně se mu prohrabuje vlasy, z kterých se tím pádem zvedá oblak vílího prachu, ale také ho objímá a hladí ho po zádech.
"Neboj se. Vždyť říkal, že je šance na jeho záchranu, ne? Že ho můžeme zachránit." Niall se dál snaží, aby ho ukonejšil a mohl vklidu přemýšlet, jenže Jack je v takovém stavu, kdy se celý jen klepe a poddává se hysterii, že skoro ani nemá cenu se snažit.
"Podívej. Zayn si vklidu hraje s Taylor, ne?" Niall si Jacka přetahuje na klín a tiskne jejich čela k sobě, aby mu propůjčil sílu na zvládnutí stresu.
"Vidíš? Je to v pořádku" opakuje znovu, když se staršímu na tváři rozlévá připitomělý úsměv a nepřítomný výraz v očích. Niall sice moc dobře ví, že takhle by se ke svému kamarádovi neměl chovat, že by na něj neměl používat své vílí schopnosti, a taky to nedělá vždycky, ale když on se zdá tak... Zranitelný, že prostě nemohl jinak.
"Jenže co mám dělat? Ve Fantazipedii jsem se dočetl, že si Lager brzo nejspíše přijde pro drobečka Zaynnieho, kterýho ovšem nikomu dát nemůžu a..." Jack začíná znovu paikařit, nad čímž starší z páru jen protáčí oči. Nakonec ho odkládá vedle sebe na louku, rukama před ním máchá v nějakých složitých obrazcích, zatímco šeptá jakási slova a nakonec luská prsty. Jackovi hlava padá ke straně a on pootevírá ústa, spokojeně chrápajíc.
"Tay, Zay! Come on!" pobízí děti, které si doteď spokojeně hráli. Oni okamžitě poslouhají a bez sebemenšího zaváhání přiklusávají, v očích naivně se lesknoucí naivitu.
"Zaynnie, sbalíš si věci a stejně tak strýčkovi Jackovi. Na chvíli pojedete k nám, ano?" Chlapec se na nic neptá, jen pohledem smutně sklouzává na svého strýce, který spokojeně odfukuje, zcela pod vlivem kouzel. Na svůj věk je neuvěřitelně rozumný a proto není čemu se divit, když nevyzvídá a jen mlčky poslouchá, co se po něm žádá.
"Jackiemu bylo špatně?" ptá se soucitně Taylor, malá zrzka se světle fialovýma očima, na zádech třepoucí křídla. Poté zvedá svou drobnou ručku, aby jí mohla přejet po tváři Jacka a tiše zamumlat několik slov, které mu zaručí ještě spokojenější a nerušenější spánek.
"Šikovná, T." Niall poté rychle mumlá několik slůvek, větu na konci vytahujíc do otazníku a sedmiletá dívka přikyvuje, zatímco společně čekají, až se klučík vrátí.

"Zaynnie, bude to v pořádku. Nemusíš se o nic bát, před Lagerem tě ochráníme," konejší Niall chlapce, když ho ukládá do pokoje pro hosty. Taylor je dole a cosi studuje, Jack stále spí a on se rozhodl, že teď je ta pravá chvíle, aby si s ním promluvil a uklidnil ho.
"Lager je ten pán, který mi říkal, že mě miluje?" obrací na něj náhle nevinně svůj pohled. Zrzavý muž jen třeští oči a pusa mu bezděky padá níž. Ztěžka polyká.
"A taky mi říkal, že se ho bát nemusím, že si pro mě přijde a spolu s tatínek budeme moci být u něj," dodává pecku nakonec dítě, kterému se náhle klíží oči a on updá do spánku. Niallovy smysly okamžitě bystří, ve vzduchu cítí kouzla a magii, ale není si jist podrobnostmi a proto dítě jen více přikrývá a s hlavou ztěžklou myšlenkami a starostmi schází dolů za svou dcerou.
"Jdi spát, Taylor." jeho hlas je tichý a zcela zřetelně značí, že má nějaké trápení.
"Ale-" Dívka se pokouší namítat, zatímco ruka s těžkou knihou jí pomalu padá k zemi.
"Žádné ale! Prostě padej do svýho pokoje a až do zítřejšího rána nevycházej!" Jakmile Niall křičí, je zle a to dívka moc dobře ví, proto bez dalšího odmlouvání poslouchá svého otce a rychle cupitá.

"Tak tohle... Největší noční můra, kterou jsem kdy prožíval."
 

1 person judged this article.

Comments

1 Mikayla Mikayla | 11. june 2013 at 15:38 | React

je to neskutečný příběh, těším se na pokračování :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement