Nightmares 1

2. june 2013 at 10:00 | Jamie Williams |  Nightmares
První díl nové povídky na Harries twins? O.o
Yeah!

Po třech letech
"Jacku!" křičí drobný chlapeček, zatímco sebou mlátí v posteli, peřinu pevně omotanou kolem sebe a vyděšeně se pokouší probrat z noční můry, která okolo něj rozhodila sítě a pevně ho do nich uchopila, přičemž ho odmítá jentak pustit.
"Jsem tady, jsem tady," konejší ho Jack, který se objevuje ve dveřích a něžně ho rozbaluje z pokrývky. Klučík se ale stále neprobouzí. Muž ho bere do náruče a konejšivě ho kolébá a opatrně s ním třese, aby se už probudil.
Po chvíli se konečně daří a chlapec otvírá oči. Při pohlédnutí do nich se Jackovi svírá srdce. Jsou tak bolestivě podobné těm Finnovým, až má pocit, že před ním stojí on, jen o několik let mladší!
"Už je dobře, už je dobře," opakuje stále dokola Jack a sedá si i s chlapcem, kterého si pokládá na klín, na postel. Klučík se k němu vyděšeně tulí.
"Zdálo se mi o..." Zdá se, že se na chvíli musí odmlčet, tak vyděšeným se zdá být.
"O mém otci," dodává nakonec a s Jackem se točí celý svět. Tomuhle klukovi jsou čtyři roky a chová se minimálně na patnáct!
"Co se ti zdálo konkrétně?" vyzvídá muž přiškrceným hlasem, zatímco se mu motá hlava. To není možné. Nesmí to tak být! Proč se o něm Zaynnniemu zdálo? Ten chlapec je na to moc mladý!
"Zjevil se mi ve snu a říkal mi, že mám Jackovi říct, že je v Lagerově doupěti a že ví, jak se dostat ven, ale bude od toho potřebovat pomoc někoho zvenčí. Pak říkal, že ti mám vyřídit, že se o něj nemusíš bát, že se má vcelku dobře, ale musí s Lagerem dělat to, co po mladých klucích vyžaduje." Zayn se na malý moment odmlčuje a zkoumavě hledí do strýčkových očích.
"Co se děje?" ptá se naivně. Jack se pokouší zhluboka dýchat, aby tu neomdlel, protože se mu před očima dělají mžitky. Lager jeho bratra znásilňuje!
"Nic, povídej dál," pobízí ho nakonec Jack, když je schopen promluvit a probírá se z prvotního šoku, kterému ho Zayn vystavil.
"A pak mi chtěl ještě něco říct, ale nemohl, protože se objevil velký pán, který byl strašně hezký, chytil tátu za vlasy a začal ho mlátit. Obrovská zelená křídla mlátila všude kolem a do tatínka, přičemž on jen mlčel," vypráví Zayn a tady se láme hlas i jemu, protože znovu začíná pofňukávat. Jack si jeho hlavičku tiskne na hrudník a hladí ho po vláscích, aby ho znovu ukolébal ke spánku, zatímco mu v hlavě snad všechno šrotuje.
"Spinkej, Zaynnie a ať tě už nepronásledují žádné noční můry," šeptá, když ho pokládá zpět do postýlky a poté pronáší několik tajuplných slov, jejichž vlivem se okolo Zayna rozmisťuje lehce světélkující, ale jinak skoro neviditelná, síť.
Spokojen nad svým dílem odchází do knihovny, kde vyndává velkou bichli, která nese název: Encyklopedie všeho živého. Rychle jí listuje a hledá dítě elfa a víly, aby se dozvěděl více o Finnovi, a vlastně i o sobě.
Prvorozený syn tohoto nadpřirozeného svazku může přenášet své myšlenky do snů cizích osob a tím pádem je ovlivňovat. Pokud s onou osobou má blízký vztah, může s ní ve snu i komunikovat. Tyto kříženci jsou velmi vyhledáváni právě pro jejich milou, přítulnou povahu a pro neochotu komukoliv odporovat. Jestliže to není rozkaz alébrž milá prosba, musí vyhovět.
Jack se zaráží. Takže i on má nějaké magické schopnosti? Nikdy si toho nevšiml!
Druhorozené dítě:
Syn-Umí vycítit náladu a emoce svého okolí a i ovlivňovat jak se zachovají. (Hojný výskyt negativního využití!)
Dcera-Velmi zdatná léčitelka, která pouhým dotekem zkrotí bol a zacelí drobné ranky.
Jackovi se zdá, že se s ním točí celý svět. Jak je to možné, že se o tohle nezajímal nikdy dřív? 7Mateně kroutí hlavou a znovu se vrací ke knize, aby mohl najít informace o dítěti tohohle "křížence", jak je nehezky nazývají. Musí se o Zaynovi co nejvíce dozvědět, aby ho mohl ochránit, nebo si Lager přijde i pro něj!
Syn tohoto křížence je povětšinou zplozený s vílou, ke kterým to tyto tvory prostě táhne. Toto dítě je obdařeno neskutečnými magickými schopnostmi, které vyhledává temný anděl Lager (více informací na str. 1321). Tyto děti jsou ojedinělé a je velmi důležité je chránit, protože jsou velmi mocn a ve špatných rukou by mohli způsobit velké potíže.
Jack odkládá knihu, protože má pocit, že více ifnormací by už nezvládl. Nezdá se mu to? Je to vážně tak?! Jeho bratr byl před třemi lety unešen právě Lagerem. Jeho ženu, Alroy, zabili fauni, když se pářili a jejich syn, Zaynnie, je právě ve smrtelném ohrožení. Kde je chyba?! Čím si to zasloužil tento rod?!
"Čím jsme si to my Harriesovci zasloužili," ptá se sám sebe bezmocně, zatímco se ještě více usazuje do křesla. Hlavu zaklání a opírá se o měkké polstrování, přičemž skoro okamžitě usíná a kniha mu vypadává, s hlasitým zaduněním dopadající na zem.
 

2 people judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement