Rudá jako rubín

31. may 2013 at 11:22 | Jamie Williams |  Movies & books & others
Máme tu (konečně) první recenzi (nebo spíš hodnocení) na knížku....
četl jí někdo? A jaký z toho byl váš pocit?
více v CČ.


Autorka: Kristin GierKniha s názvem Rudá jako rubín pojednává o jedné rodině, které v krvi koluje jeden zvláštní gen umožňující jim cestovat v čase do jakéhokoliv vybraného dne i roku.

Všichni si myslí, že tím kdo v této generaci tento gen vlastní je Charlotte, dcera nafoukané hrdé postarší dámy, pro kterou by to byl ten největší dar, ale poté, co Gwendolyn náhodně odcestuje do minulosti (dokonce třikrát!), všem dojde, že je to ona.

Jí samotné se to ovšem nelíbí, protiví se tomu a vzbouří, protože jí už odmalička bylo ukazováno, co všechno si nositel tohoto vyjímečného genu musí prožít. Nekonečné výcviky, neustále pod dohledem a bez volného času, což se Gwendolyn samozřejmě nelíbí.

Jenže poté, kdy je poprvé vyslána na svou první misi se jí to zalíbí, už jenom možná proto, že druhým a posledním žijícím člověkem, který tento gen má, je vyjímečně pohledný Gideon, jemuž také není lhostejná.

Po nějakém čase Gwendolyn zjistí, že celé toto shromáždění, či jak to nazvat, je vlastně fraška, jejíž mrtvý velitel hrabě St.Germain je nejspíše zlotřilý padouch, což už objevila Gwendolina teta s jejím přítelem. Ti ovšem odcestovali do minulosti i s jediným ze dvou reálných exemplářů chronovače, který je jejich možností cestovat časem a když Gideon s Gwendolyn chtějí vyhledat její babičku, aby jim dala svou krev (aby se odhalilo tajemství, které chronovač skrývá, je nutná krev všech dvanácti strážců a cestovatelů časem; Gideon a Gwendolyn mají jen deset vzorků krve), Lucy s Paulem už je tam čekají. Pokusí se jim to vysvětlit, ale jak sami poznají, Gideon už se s hrabětem setkal tolikrát, že mu vymyl mozek, tedy je naočkován jeho pravidly.

Tato kniha je prvním dílem nové série a je zakončena tak zvláště a netradičně, plná poodkrývajících tajemství a odhalení, že jí rozhodně každému doporučuji. Sice je zařena pod dívčí četbu, už jenom proto, že vypravěčkou je dívka, ale myslím, že v ní zalíbení najdou určitě i starší generace, možná i nějací kluci.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement