Rande naslepo nebo hloupá fraška? 2/2

30. may 2013 at 20:18 | Jamie Williams |  Jednorázové - UJ
Huh, my babies, máme tu pokračování této povídky, kterou jsem psala s kamarádkou ... Doufám, že nám to někdo okomentuje a zkritizuje nám to xx (:

To mu už JJ ale přikrývá pusu dlaní a hází hlavou směrem k Joshovi a nějaké brunetě.
"Kde je Jaymi?" šeptá George, když mu JJ dovoluje mluvit.
"Doufám, že nejel zpátky domů," rozesmívá se tiše JJ. George ho ale neposlouchá. Pohledem visí na oné brunetě. JJ si toho všímá, ušklíbá se a namítá:
"Koukni jak je Josh červený až za ušima." George pouze vzdychá a dodává:
"Taky bych se červenal." To už JJ dostává záchvat smíchu. Schovává tvář do dlaní a snaží se být nenápadný, aby je neprozradil.
"Neříkal jsi, že se ti určitě nebude líbit?" pošklíbá se mu JJ, zatímco se pokouší zakrýt, že se dívka líbí i jemu.
"Co budeme dělat? Neříkal jsi, že už budou v kině?" panikaří George vysokým přeskakujícím hlasem. Náhle se dívka čemusi hihňá, pohazuje bohatou hřívou, něžně pokládá ruku na Joshovo předloktí a společně odchází.
"Baf," hřmí jim náhle za zády tak známý hlas. JJ i George se souběžbně otáčí a pokouší se nedat najevo zděšení, které se jich chápe při pohledu na vysmátého Jaymiho s Ollym.
"Co? Co?" vykoktává George a JJ ho doplňuje.
"Co taddy děláte?" Jaymi se směje tak, že není chvíli schopen odpovědět. George a JJ na něj vyjeveně hledí a čekají, jak jim to vysvětlí, že je poznal i v převlečení. Když se Jaymi tročku uklidňuje, dává jím vysvětlení:
"JJ-ovo hýkání, když se směje, bych poznal kdekoliv." JJ se rozmachuje a chce Jaymiho potrestat za jeho slova, ale míjí. George to stále nechápe:
"Ale dyť jsme v převlečení?" Jaymi ho chvíli pozoruje a poté si ťuká na čelo.
"No a? Doma jste nebyli a před kinem máte auto. Strašně nenápadný. A nalepený knír vás neskryje," rozesmívá se Jaymi znovu a jedním pohybem Georgovi strhává nalepený knírek. JJ mu ho vytrhává z ruky a nalepuje ho zpátky pod Georgův nos.
"Ještě jsme neskončili. A pokud nás prozradíš, jsi víš co...," syčí JJ na Jaymiho, který z toho všeho má akorát velikou srandu.
"Co, co jsem?" šklebí se provokativně. JJ ho sjíždí vražedným pohledem a jedovatě dokončuje svou větu:
"Mrtvej." Poté strká do George a spolu se vydávají k pokladně.
"Co chceš dělat?" ptá se ho šeptem benjamin. JJ se tajemně pousmívá a tiše špitá:
"My tu holku okouzlíme tak, že už nebude mít o Joshe sebemenší zájem a bude nás na kolenou prosit o naše čísla." Poté se obrací na pokladní a švitoří změněným hlasem:
"Dva lístky. A prosím o sedadla za čísly sedmnáct a osmnáct."
"Ty je necháš jentak?" ptá se Olly Jaymiho, který skoro brečí smíchy.
"Samozřejmě, že ne. Koupíme si lístky za nima a budeme sledovat my je," ošklíbá se Jaymi, bere svého přítele za ruku a táhne ho k pokladně.
"Jsou reklamy, počkáme, až začne film a vplížíme se tam," syčí JJ, zatímco se s Georgem schovávají za obrovskou kytkou hned vedle dveří vedoucích do sálu. Mladší jen přikyvuje, přičemž si ani jeden nevšímají Jaymiho s Ollym, kteří sledují je.
"Můžeme!" JJ-ův hlas se rozeznívá poloprázdnou chodbou, zatímco vyskakuje zpoza kytky a tím nenadálým pohybem převrací kvěináč. Hlína se sype všude kolem a Jaymi s Ollym radši prchají za roh, aby neslyšeli, jak moc se hihňají.
Zarudlí George pomáhá JJ-ovi na nohy a společně kráčí do sálu, zanechávajíc za sebou neskutečnou spoušť. Velmi nenápadně se šinou na svá místa, stejně tak Jaymi vlekoucí Ollyho za ně.
"Těšíš se? Je to sice jen hloupá pohádka, ale ty já rád," šeptá Josh a naoko se protahuje, přičemž ruku pokládá brunetce kolem ramen. Ta se šťastně hihňá a tulí se k němu, přičemž Joshovy tváře hoří jako pochodně. JJ schovává obličej do dlaní, přičemž se mu ramena neovladatelně chvějí potlačovaným smíchem.
"Koukni, jak se k němu má," fňuká tiše George. JJ do něj nešetrně šťouchá a syčí:
"Přestaň tady kňučet. Můžeš si za to sám." George poslušně mlkne a pouze tiše pozoruje Joshe, který stydlivě hladí dívku po rameni.
"Oni se znali už dřív? Přece se na prvním rande k sobě nemůžou tak... t-tulit," prohlašuje George a poslední slovo dopáleně prská. Vůbec si nevšímají, že hned za ním sedí Jaymi a skoro nemůže zadržet smích nad jeho slovy. JJ se zamýššlí a pak krčí rameny.
"Nevím, jestli se zž znali." George se naklání trochu dopředu a snaží se i ve tmě pozorovat dívčinu tvář. Poté se prudce naklání dozadu a co nejtišeji prská JJ-ovi do ucha:
"Co když je to jeho sestra?!" Při slovíčku sestra se JJ odtahuje a utírá si ucho.
"Je mu podobná?" ptá se nevěřícně vyděšeného George, který je na větvi ze svého odhalení.
"Proboha, není to jeho sestra," protáčí oči JJ, zatímco chytá George, který se už chystá mezi ně skočit. V tom se naráz děje několik věcí.
Jaymi s Ollym vyprskávají smíchy, první jmenovaný přepadává vyděšenému Georgovi na klín, ten vypískává jako malá holka a vyskakuje na nohy. Olly skoro učůrává smíchy, zatímco se válí na sedačce a jen se bezmocně chechtá. JJ zmateně vyjekává a hledí na Jaymiho, který leží na zemi a bezhlesně se chláme, přičemž Jamiemu knírek podivně visí přes ústa. Josh i neznámá brunetka se ohromeně otáčí, co to má jako znamenat.
"Jaymi! JJ-i! Georgi!"" vyjekává Josh, když poznává své kamarády a marně přemýšlí, co tu zatraceně dělají.
!Olly!" vyprskává Olly, jehož jméno jako jediné nevyslovil, tedy kromě dívčina.
"Co tady děláte?!" piští Josh pro něj netypicky vysokým hlasm. Brunetka vedle něj jen překvapeně kouká. Ostatní návštěvníci pozorují s větším zaujetím to, co se děje v oněch třech řadách, než to, co se děje na plátně.
"Koukáme na film?" prohlašuje JJ nevinně, zatímco se Jaymi pomalu uklidňuje a George má oči jen ppro tu vyjevenou brunetku, která očividně neví o co jde.
"Jo, jasně," šklebí se Josh, ruku pořád majetnicky položenou kolem ramen dívky sedící vedle něj.
"George jí chtěl vidět," rezignuje nakonec JJ po napjaté chvíli ticham, které rušily jen Jaymiho vzlyky. Josh hází pohledem po benjamínkovi, který si strhává už odlepený knírek a sundavá si paruku.
"Takže ty jsi George?" hlesá dívka překvapeně a přestává zírat na Joshe, přičemž se obrací na toho pravého George.
"A kdo jsi ty?" ptá se nevěřícně Joshe. Ten rudne ještě víc a nerozhodně se drbe ve vlasech.
"Já jsem Josh. On, George, s tebou nechtěl jít. Tak jsem se rozhodl, že to vezmu místo něj." Brunetka znovu obrací oči směrem k Joshovi a pozoruje jeho zrdcený výraz.
"Ale to je roztomilé," pousmívá se a něžně, jakoby byl štěně, ho hladí ve vlasech. Josh trpce sklání hlavu k zemi a přelézá vedle JJ-e, který dusí smích v dlani.
Modroočka poté šťouchá do nejmladšího a tím nešetrným gestem ho pobízí, aby šel ke zmatené brunetce. George poslouchá a na roztřesených končetinách přeskakuje sedačku vedle té dívky, která se zdá být potěšena, že on je George.
"Konec divadýlka," usuzuje poněkud zklamaně Olly a něžně bere Jaymiho za ruku. Chlapec přikyvuje a pokládá ruku JJ-ovi na rameno, který popostrkuje zdrceného Joshe.
"Tak si to užijte," ošklíbá se modrooký chlapec kysele, ale pokračuje v chůzi.
"Pak dojdi domů, Geprgo," mrká na zarudlého benjamínka Jaymi a také odchází.
"Povyprávíš mi,L" směje se JJ. Poté ho poplácává po tváři a rychle dobíhá ostatní chlapce, aby mu neutekli.
Geprge dívku pobízí, aby si sedla a něžně překrývá její dlaň svou. Brunetka se pousmívá a s červenými tvářemi obrací pozornost k animáčku běžícímu na plátně.

Mezitím před kinem míří k autu Josh a JJ. Mladší si z nich si smutně povzdychuje.
"Copak?" ptá se ho JJ, zatímco otevírá dveře od auta.
"Přeju jim to," odpovídá, ale tón, kterým to říká, JJ-e nepřesvědčuje a spíš poňouká k smíchu.
"Josh se nám zamiloval!" zvolává JJ, ale jmenovaný mu ucpává pusu a syčí:
"Přeju jim to, a už to neřeš."
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement