Dávej si bacha, koho srazíš PROLOG

22. may 2013 at 18:40 | Jamie Williams |  Dávej si bacha, koho srazíš
Mě osobně se tento nápad líbí a i to, jak jsem to popsala *feel like narcis*, ale tak co, snad se to bude líbit i vám :) xx
Beta: Ellight


Pohled Jennifer
"Do háje!" kleju nespokojeně, zatímco dupu na plyn, abych se konečně z té křižovatky rozjela. Jenže zdá se, jakoby mě to auto prostě nechtělo poslouchat! Za mnou naštvaně troubí spousta dalších řidičů a já se jim nedivím, taky by mě naštvalo, kdyby si nějaká pipina usmyslela, že bude stanovat v dopravní špičce v centru Londýna na křižovatce.
Nakonec se mi, po spousté klení nadávek a smlouvání, daří a já se rozjíždím. Jenže jakoby čert nechtěl, zrovna naskakuje červená. Se zaúpěním se pokouším zabrzdit, ale ten ďáblův stroj se zřejmě rozhodl, že mě bude štvát a proto si vklidu jede dál. Marně se peru s ruční brzdou, se vším, na co dosáhnu, abych zabránila nárazu, ale samozřejmě bez nadějně, protože mi v tu chvíli pod kola kdosi vbíhá a já do něj bourám. Jeho bezmocné tělo se hroutí k zemi a já jen vyděšeně pozoruji, jak klesá nejprve na kolena a poté ještě níže, přičemž se drží za břicho. Zdá se mi, jakoby kolem mě všechno utichlo a svět se zastavil, takže mi ani nedochází, že auto jede dál a já ho nejspíš přejedu. V tom mi naštěstí brání jakýsi kluk s kudrlinami na hlavě, který mi otevírá dveře a zatahuje ruční brzdu. Jeho to auto samozřejmě poslouchá! Nejsem ani schopná se bránit. Jen toporně vylézám z auta a kráčím k tomu klukovi, nebo spíše muži, který leží na zemi a drží se za ruku s dalším.
"Neboj se, Jaymi, zachráníme tě, nic se ti nestane," blábolí konejšivě ten, který ho drží za ruku a vražedně na mě hledí. S bolestí poklekám vedle něj a otírám mu zakrvácené čelo cípem sukně.
"Prosím vás, promiňte mi to, zlobí mi auto, vůbec mě neposlouchá, nechtěla jsem vám nic udělat, doopravdy ne," kvákám jakési nesmyslné omluvy. Jakoby z dálky slyším hlas toho kluka, který zatáhl ruční brzdu, a kterému dle mého odhadu může být tak šestnáct, jak volá záchranku a popisuje, co se stalo. Jen naslouchám úpění Jaymiho a konejšivému tónu hlasu toho druhého kluka, vedle kterého klečí další a ruku má položenou na jeho zádech. Otřeseně na ně hledím, zatímco Jaymimu neustále utírám čelo a napínám uši, kdy konečně zaslechnu vysvobozující houkání záchranky. Zdá se mi to nekonečně dlouhá doba, než se ozývají vysoké a táhlé tóny značící naději.
"Ty huso hloupá," syčí na mě ten kluk, který doteď mlčel a nenávistně mě probodává pohledem.
"Jedeš se mnou. George ti vezme auto k nemocnici a Josh pojede s Jaymim v sanitce. Pojď," přikazuje mi hrubě a nijak šetrně mě bere za loket, aby mě trhnutím postavil na nohy a strkanci dovedl ke svému auto.
Teprve když sedíme uvnitř a já na něj zmateně ostřím, dochází mi, proč mi všichni byli tak povědomí.
 

5 people judged this article.

Comments

1 Feer Feer | 23. may 2013 at 13:54 | React

Tak to začíná luxusně :D chudák..

2 Jamie Williams Jamie Williams | 23. may 2013 at 14:16 | React

[1]: Děkuju moc :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement